PROČ CHODÍ DĚTI DO CENTRA?

Děti přicházejí do centra na vyšetření nebo na intervence - nápravy. V centru se můžeš potkat s Veronikou Brychtovou, Janou Stuchlíkovou, Renatou Rovnou a Šárkou Jankovskou. Povoláním jsme speciální pedagogové a Renata je psycholog. Se speciálním pedagogem se zaměříte na čtení, psaní a další úkoly. A paní psycholožkou třeba na různé skládání a doplňování. 

Také můžeš přijít na logopedické vyšetření a to pokud se rodiče chtějí dozvědet, jak jsi na tom s naší řečí. Během logopedického vyšetření si budeme společně hrát se slovíčky, budeme je opakovat, doplňovat, vymýšlet jiné tvary slov a vět. Budeme si povídat o obrázcích. Také si zkusíme, jestli poznáš na jaký zvuk slovíčka začínají.

Je důležité, aby si na vyšetření dorazil dopoledne, aby si nebyl unavený a všechno si to perfektně zvládnul. 

Pokud budeš chodit do centra na logopedické nápravy, tak se spolu uvidíme častěji. Nejprve je třeba, aby si také absolvoval logopedické vyšetření. Potom budeš chodit do centra častěji vždycky na kratší dobu, za tuto dobu se naučíš cvičení a nebo povídání, které si budeš na chviličku každý den doma s rodiči nebo školce/škole trénovat. Za nějakou dobu se na mě přijdeš zase podívat, natrénované úkoly mi předvedeš a společně vymyslíme něco nového. Díky společnému trénovaní a plnění úkolů se bude zlepšovat tvoje řeč. Uvidíš, že až budeš velký dospělák, budeš moc rád, že dokážeš hezky povídat.