PROČ CHODÍ DĚTI DO CENTRA?

Děti přicházejí do centra na logopedické vyšetření nebo na logopedické nápravy. V centru se potkáš se mnou. Jmenuji se Veronika Brychtová a jsem speciální pedagog - logoped. Mojí prací je zhodnocení tvojí řeči, nejen výslovnosti hlásek, ale i správného tvoření vět užívání různých slovních druhů ve větách, zhodnocení slovní zásoby a tak dále. Pokud při logopedickém vyšetření objevíme nějaké nedostatky, můžeš ke mně chodit i na logopedické nápravy. 

Na logopedické vyšetření přijdeš, pokud se rodiče chtějí dozvědet, jak jsi na tom s naší řečí. Během logopedického vyšetření si budeme společně hrát se slovíčky, budeme je opakovat, doplňovat, vymýšlet jiné tvary slov a vět. Budeme si povídat o obrázcích, číst, ukazovat si a pomáhat Vendelínovi učit se česky. Kdopak je Vendelín? To se dozvíš až se spolu poznáme osobně. Také si zkusíme, jestli poznáš na jaký zvuk slovíčka začínají a jestli uši správně poslouchají. To všechno zabere asi hodinu tvého času, lepší bude, když na logopedické vyšetření dorazíš dopoledne, aby si nebyl unavený a všechno si to perfektně zvládnul. 

Pokud budeš chodit do centra na logopedické nápravy, tak se spolu uvidíme častěji. Nejprve je třeba, aby si také absolvoval logopedické vyšetření. Potom budeš chodit do centra častěji vždycky na kratší dobu, za tuto dobu se naučíš cvičení a nebo povídání, které si budeš na chviličku každý den doma s rodiči nebo školce trénovat. Za nějakou dobu se na mě přijdeš zase podívat, natrénované úkoly mi předvedeš a společně vymyslíme něco nového. Díky společnému trénovaní a plnění úkolů se bude zlepšovat tvoje řeč. Uvidíš, že až budeš velký dospělák, budeš moc rád, že dokážeš hezky povídat.